Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
verejne:sit:nove-zarizeni [15.01.2019 11:04] – [Přidání nového zařízení do sítě] odkaz na sekci SIN email Pavel Valachverejne:sit:nove-zarizeni [09.09.2022 21:26] (aktuální) – [Postupy pro zjištění MAC adresy] přidání vypnutí randomizace MAC adres Pavel Valach
Řádek 5: Řádek 5:
 Jako první je třeba [[verejne:sit:sinis|se stát členem klubu Sincoolka]]. Při registraci si zaregistrujete své první zařízení. Jako první je třeba [[verejne:sit:sinis|se stát členem klubu Sincoolka]]. Při registraci si zaregistrujete své první zařízení.
  
-Po podepsání přihlášky do klubu vám bude umožněno přidat si více zařízení. Přidat je můžete e-mailem na [[admin@sin.cvut.cz]] nebo po osobní návštěvě v LABu. **E-mailové požadavky prosím odesílejte z adresy, kterou jste použili k registraci do sítě, nebo ze svého [[verejne:sit:e-mail|SIN e-mailu]].+Po podepsání přihlášky do klubu vám bude umožněno přidat si více zařízení. Přidat je můžete e-mailem na [[admin@sin.cvut.cz]] nebo po osobní návštěvě v LABu. **E-mailové požadavky prosím odesílejte z adresy, kterou u vás máme vedenou v SINISu, nebo ze svého [[verejne:sit:e-mail|SIN e-mailu]].
 ** **
 Ke každému zařízení potřebujeme znát: Ke každému zařízení potřebujeme znát:
Řádek 25: Řádek 25:
 Pokud se vám MAC adresu zjistit nepodaří, dojděte na úřední hodiny a přineste si přístroj s sebou, rádi pomůžeme. Pokud se vám MAC adresu zjistit nepodaří, dojděte na úřední hodiny a přineste si přístroj s sebou, rádi pomůžeme.
 Někdy se nachází na krabičce od přístroje, někdy přímo na něm, a u přístrojů s nabídkou ji často naleznete v "Nastavení" nebo v sekci "O systému". Někdy se nachází na krabičce od přístroje, někdy přímo na něm, a u přístrojů s nabídkou ji často naleznete v "Nastavení" nebo v sekci "O systému".
 +
 +===== Vypnutí náhodných MAC adres =====
 +
 +Novější systémy jako iPhoneOS a Android mívají automaticky zapnuté náhodné MAC adresy (kvůli soukromí), ale na síti Sincoolky je nutné toto vypnout. Níže najdete postupy, jak.
 +
 +{{indexmenu>:verejne:sit:mac-random|tsort nsort}}
 +
 ===== Přihlášení do sítě ===== ===== Přihlášení do sítě =====
  
 Právě jste zaregistrovali své zařízení? Počkejte 15 minut a poté se můžete připojit. Právě jste zaregistrovali své zařízení? Počkejte 15 minut a poté se můžete připojit.
  
-Pro připojení ke **kabelové síti** obvykle stačí zapojit kabel. Nemáte? Nevadí, v LABu vám jeden dáme.+Pro připojení ke **[[verejne:sit:ethernet|kabelové síti]]** obvykle stačí zapojit kabel. Nemáte? Nevadí, v LABu vám jeden dáme. (Nebo si ho uděláme :-))
  
-Pro připojení k **Wi-Fi** se připojte k síti **Sincoolka (5G)**. Použijte jméno a heslo, které používáte k přihlášení do SINISu. [[verejne:sit:wi-fi|Následujte další informace zde]].+Pro připojení k **[[verejne:sit:wi-fi|Wi-Fi]]** se připojte k síti **Sincoolka (5G)**. Použijte vaše SIN jméno či SIN e-mail (@sin.cvut.cz) a heslo, které používáte k přihlášení do SINISu. [[verejne:sit:wi-fi|Následujte další informace zde]].
  
  • verejne/sit/nove-zarizeni.1547550281.txt.gz
  • Poslední úprava: 02.06.2020 15:18
  • (upraveno mimo DokuWiki)