Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
verejne:sit:nove-zarizeni [02.06.2020 15:18] – upraveno mimo DokuWiki 127.0.0.1verejne:sit:nove-zarizeni [28.11.2023 13:19] (aktuální) – [Přidání nového zařízení do sítě] Karel Kopecký
Řádek 5: Řádek 5:
 Jako první je třeba [[verejne:sit:sinis|se stát členem klubu Sincoolka]]. Při registraci si zaregistrujete své první zařízení. Jako první je třeba [[verejne:sit:sinis|se stát členem klubu Sincoolka]]. Při registraci si zaregistrujete své první zařízení.
  
-Po podepsání přihlášky do klubu vám bude umožněno přidat si více zařízení. Přidat je můžete e-mailem na [[admin@sin.cvut.cz]] nebo po osobní návštěvě v LABu. **E-mailové požadavky prosím odesílejte z adresy, kterou jste použili k registraci do sítě, nebo ze svého [[verejne:sit:e-mail|SIN e-mailu]].+Po podepsání přihlášky do klubu vám bude umožněno přidat si více zařízení. Přidat je můžete e-mailem na [[admin@sin.cvut.cz]] nebo po osobní návštěvě v LABu. **E-mailové požadavky prosím odesílejte z adresy, kterou u vás máme vedenou v SINISu, nebo ze svého [[verejne:sit:e-mail|SIN e-mailu]].
 ** **
 Ke každému zařízení potřebujeme znát: Ke každému zařízení potřebujeme znát:
   - jeho MAC adresu a zda jde o kabelový adaptér či Wi-Fi \\ //Tip: Notebooky mívají jak kabelové připojení, tak Wi-Fi, a pro oboje mají odlišné MAC adresy.//   - jeho MAC adresu a zda jde o kabelový adaptér či Wi-Fi \\ //Tip: Notebooky mívají jak kabelové připojení, tak Wi-Fi, a pro oboje mají odlišné MAC adresy.//
   - o jaké zařízení se jedná (laptop, mobil, tablet etc.)   - o jaké zařízení se jedná (laptop, mobil, tablet etc.)
- 
-Můžete mít jedno kabelové a až 3 Wi-Fi zařízení, a to i z důvodu značného zarušení radiového spektra na koleji. Děkujeme za vaši ohleduplnost! 
  
 ===== Postupy pro zjištění MAC adresy ===== ===== Postupy pro zjištění MAC adresy =====
Řádek 25: Řádek 23:
 Pokud se vám MAC adresu zjistit nepodaří, dojděte na úřední hodiny a přineste si přístroj s sebou, rádi pomůžeme. Pokud se vám MAC adresu zjistit nepodaří, dojděte na úřední hodiny a přineste si přístroj s sebou, rádi pomůžeme.
 Někdy se nachází na krabičce od přístroje, někdy přímo na něm, a u přístrojů s nabídkou ji často naleznete v "Nastavení" nebo v sekci "O systému". Někdy se nachází na krabičce od přístroje, někdy přímo na něm, a u přístrojů s nabídkou ji často naleznete v "Nastavení" nebo v sekci "O systému".
 +
 +===== Vypnutí náhodných MAC adres =====
 +
 +Novější systémy jako iPhoneOS a Android mívají automaticky zapnuté náhodné MAC adresy (kvůli soukromí), ale na síti Sincoolky je nutné toto vypnout. Níže najdete postupy, jak.
 +
 +{{indexmenu>:verejne:sit:mac-random|tsort nsort}}
 +
 ===== Přihlášení do sítě ===== ===== Přihlášení do sítě =====
  
 Právě jste zaregistrovali své zařízení? Počkejte 15 minut a poté se můžete připojit. Právě jste zaregistrovali své zařízení? Počkejte 15 minut a poté se můžete připojit.
  
-Pro připojení ke **[[verejne:sit:ethernet|kabelové síti]]** obvykle stačí zapojit kabel. Nemáte? Nevadí, v LABu vám jeden dáme.+Pro připojení ke **[[verejne:sit:ethernet|kabelové síti]]** obvykle stačí zapojit kabel. Nemáte? Nevadí, v LABu vám jeden dáme. (Nebo si ho uděláme :-))
  
-Pro připojení k **[[verejne:sit:wi-fi|Wi-Fi]]** se připojte k síti **Sincoolka (5G)**. Použijte jméno a heslo, které používáte k přihlášení do SINISu. [[verejne:sit:wi-fi|Následujte další informace zde]].+Pro připojení k **[[verejne:sit:wi-fi|Wi-Fi]]** se připojte k síti **Sincoolka (5G)**. Použijte vaše SIN jméno či SIN e-mail (@sin.cvut.cz) a heslo, které používáte k přihlášení do SINISu. [[verejne:sit:wi-fi|Následujte další informace zde]].
  
  • verejne/sit/nove-zarizeni.1591111127.txt.gz
  • Poslední úprava: 02.06.2020 15:18
  • autor: 127.0.0.1