Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
verejne:sit:nove-zarizeni [01.03.2018 23:02] – [Přidání nového zařízení do sítě] Pavel Valachverejne:sit:nove-zarizeni [28.11.2023 13:19] (aktuální) – [Přidání nového zařízení do sítě] Karel Kopecký
Řádek 1: Řádek 1:
 +{{indexmenu_n>5}}
 +
 ====== Přidání nového zařízení do sítě ====== ====== Přidání nového zařízení do sítě ======
  
-Po [[verejne:sit:sinis|registraci v SINISu]] vám zapneme Internet na tom zařízení, ze kterého jste se registrovali, a to po dobu max. 5 dnů, během kterých byste měli přijít podepsat přihlášku do klubu a svou registraci dokončit**ipojení začne fungovat cca 15 minut po registraci** a je třeba se nejdříve odpojit a znovu se připojit k síti. +Jako první je třeba [[verejne:sit:sinis|se stát členem klubu Sincoolka]]. Přregistraci si zaregistrujete své první zařízení.
- +
-Poté vám bude umožněno přidat si více zařízení. Přidat je můžete e-mailem na [[admin@sin.cvut.cz]] nebo po osobní návštěvě v LABu.+
  
 +Po podepsání přihlášky do klubu vám bude umožněno přidat si více zařízení. Přidat je můžete e-mailem na [[admin@sin.cvut.cz]] nebo po osobní návštěvě v LABu. **E-mailové požadavky prosím odesílejte z adresy, kterou u vás máme vedenou v SINISu, nebo ze svého [[verejne:sit:e-mail|SIN e-mailu]].
 +**
 Ke každému zařízení potřebujeme znát: Ke každému zařízení potřebujeme znát:
   - jeho MAC adresu a zda jde o kabelový adaptér či Wi-Fi \\ //Tip: Notebooky mívají jak kabelové připojení, tak Wi-Fi, a pro oboje mají odlišné MAC adresy.//   - jeho MAC adresu a zda jde o kabelový adaptér či Wi-Fi \\ //Tip: Notebooky mívají jak kabelové připojení, tak Wi-Fi, a pro oboje mají odlišné MAC adresy.//
   - o jaké zařízení se jedná (laptop, mobil, tablet etc.)   - o jaké zařízení se jedná (laptop, mobil, tablet etc.)
- 
-Prosíme, omezte se na max. 3 Wi-Fi zařízení, a to i z důvodu značného zarušení radiového spektra na koleji. Děkujeme za vaši ohleduplnost! 
  
 ===== Postupy pro zjištění MAC adresy ===== ===== Postupy pro zjištění MAC adresy =====
  
-Pokud se vám MAC adresu zjistit nepodaří, dojděte na úřední hodiny a přineste si přístroj s sebou, rádi pomůžeme.+MAC adresa je unikátní identifikátor přístroje v síti. Zobrazuje se v šestnáctkové soustavě; může vypadat napřtakto: 
 + 
 +''AB:CD:EF:12:A3:04''  
 + nebo  
 +''AB-CD-EF-12-A3-04''
  
 {{indexmenu>:verejne:sit:mac|tsort nsort}} {{indexmenu>:verejne:sit:mac|tsort nsort}}
 +
 +Pokud se vám MAC adresu zjistit nepodaří, dojděte na úřední hodiny a přineste si přístroj s sebou, rádi pomůžeme.
 +Někdy se nachází na krabičce od přístroje, někdy přímo na něm, a u přístrojů s nabídkou ji často naleznete v "Nastavení" nebo v sekci "O systému".
 +
 +===== Vypnutí náhodných MAC adres =====
 +
 +Novější systémy jako iPhoneOS a Android mívají automaticky zapnuté náhodné MAC adresy (kvůli soukromí), ale na síti Sincoolky je nutné toto vypnout. Níže najdete postupy, jak.
 +
 +{{indexmenu>:verejne:sit:mac-random|tsort nsort}}
  
 ===== Přihlášení do sítě ===== ===== Přihlášení do sítě =====
  
-Zaregistrovali jste své zařízení? **Počkejte 15 minut** a poté se můžete připojit.+Právě jste zaregistrovali své zařízení? Počkejte 15 minut a poté se můžete připojit.
  
-Pro připojení ke **kabelové síti** obvykle stačí zapojit kabel. Nemáte? Nevadí, v LABu vám jeden dáme.+Pro připojení ke **[[verejne:sit:ethernet|kabelové síti]]** obvykle stačí zapojit kabel. Nemáte? Nevadí, v LABu vám jeden dáme. (Nebo si ho uděláme :-))
  
-Pro připojení k **Wi-Fi** se připojte k síti **Sincoolka (5G)**. [[verejne:sit:wi-fi|Následujte další informace zde]].+Pro připojení k **[[verejne:sit:wi-fi|Wi-Fi]]** se připojte k síti **Sincoolka (5G)**. Použijte vaše SIN jméno či SIN e-mail (@sin.cvut.cz) a heslo, které používáte k přihlášení do SINISu. [[verejne:sit:wi-fi|Následujte další informace zde]].
  
  • verejne/sit/nove-zarizeni.1519945361.txt.gz
  • Poslední úprava: 02.06.2020 15:18
  • (upraveno mimo DokuWiki)