Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
verejne:sit:problemy [09.06.2019 23:02]
Pavel Valach [Wi-Fi]
verejne:sit:problemy [17.06.2019 01:57]
Pavel Valach [Wi-Fi]
Řádek 9: Řádek 9:
  
 === Přihlásím se na Wi-Fi, popř. se kabelem připojím k síti, ale jediné, co mi funguje, je SINIS a stránky klubu. === === Přihlásím se na Wi-Fi, popř. se kabelem připojím k síti, ale jediné, co mi funguje, je SINIS a stránky klubu. ===
-    * Připojil(a) ses se zařízením,​ které sis dosud neregistroval(a).\\ Postupuj podle pokynů zde: [[verejne:​sit:​nove-zarizeni]] +    * Připojil(a) ses se zařízením,​ které sis dosud neregistroval(a). \\ Postupuj podle pokynů zde: [[verejne:​sit:​nove-zarizeni]]. 
-    * Byl(a) jsi odpojen(a) za porušení pravidel sítě, popř. jsme detekovali, že tvůj počítač byl napaden malwarem. Přesný důvod zjistíš na e-mailu, který jsi zadal/a při registraci, a aktuální stav připojení se dozvíš po přihlášení do [[https://​sinis.sin.cvut.cz|SINISu] +    * Byl(a) jsi odpojen(a) za porušení pravidel sítě, popř. jsme detekovali, že tvůj počítač byl napaden malwarem. Přesný důvod zjistíš na e-mailu, který jsi zadal/a při registraci, a aktuální stav připojení se dozvíš po přihlášení do [[https://​sinis.sin.cvut.cz|SINISu]]. 
-    * OS Windows ti nastavil náhodnou hardwarovou adresu (MAC).\\ Postupuj podle [[https://​support.microsoft.com/​cs-cz/​help/​4027925/​windows-how-and-why-to-use-random-hardware-addresses|tohoto návodu na stránkách Microsoftu]]. Uprav nastavení pro konkrétní síť - //Sincoolka [5G [FT]]// - a pro volbu použití náhodných hardwarových adres zvol //​Vypnuto//​.+    * OS Windows ti nastavil náhodnou hardwarovou adresu (MAC). \\ Postupuj podle [[https://​support.microsoft.com/​cs-cz/​help/​4027925/​windows-how-and-why-to-use-random-hardware-addresses|tohoto návodu na stránkách Microsoftu]]. Uprav nastavení pro konkrétní síť - //Sincoolka [5G [FT]]// - a pro volbu použití náhodných hardwarových adres zvol //​Vypnuto//​.
     * Setkali jsme se i s případem, kdy problém vyřešil prostý restart zařízení.     * Setkali jsme se i s případem, kdy problém vyřešil prostý restart zařízení.
  
Řádek 25: Řádek 25:
  
 === Nevidím síť Sincoolka (5G) v seznamu sítí. Proč? === === Nevidím síť Sincoolka (5G) v seznamu sítí. Proč? ===
-    * Možná jste mimo dosah - může se to stát v některých rohových pokojích. Jste-li si jisti, že vám připojení dříve fungovalo, můžete zkusit následující:+    ​* Síť //Sincoolka 5G// uvidíte pouze pokud váš Wi-Fi adaptér podporuje 5GHz sítě. Jinak budete nuceni použít síť //​Sincoolka//​. 
 +    ​* Možná jste mimo dosah - může se to stát v některých rohových pokojích. Jste-li si jisti, že vám připojení dříve fungovalo, může být na vině aktualizace ovladačů Wi-Fi adaptéru či aktualizace Windows. Pomáhá buď [[https://​support.microsoft.com/​cs-cz/​help/​3073930/​how-to-temporarily-prevent-a-driver-update-from-reinstalling-in-window|vrátit předchozí verzi ovladače]],​ [[https://​support.microsoft.com/​cs-cz/​help/​4028443/​windows-10-update-drivers|aktualizace ovladače]],​ či stažení správného ovladače ze stránek výrobce vašeho notebooku.
     * Zřídkakdy dochází ke změně nastavení sítě, které občas systém zmate a síť skryje. Zkuste Wi-Fi sítě Sincoolka (5G) v systému odstranit a [[verejne:​sit:​wi-fi:​windows|nastavit znovu]].     * Zřídkakdy dochází ke změně nastavení sítě, které občas systém zmate a síť skryje. Zkuste Wi-Fi sítě Sincoolka (5G) v systému odstranit a [[verejne:​sit:​wi-fi:​windows|nastavit znovu]].