verejne:covid

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
verejne:covid [17.09.2021 14:41] – [Shrnutí] aktuální opatření Pavel Valachverejne:covid [07.06.2022 12:54] (aktuální) – stránka již není potřeba Pavel Valach
Řádek 1: Řádek 1:
-<note important>English speakers, please [[en:verejne:covid|switch to the English version]]!</note> 
- 
-====== Informace k COVID-19 - opatření v klubu Sincoolka ====== 
- 
-===== Shrnutí ===== 
- 
-//Informace aktuální k 17. 9. 2021.// 
- 
-  * [[https://covid.gov.cz/situace/skolstvi/koleje-internaty|Podle aktuálních nařízení vlády]] je třeba se při nástupu na kolej prokázat **Očkováním, potvrzením o prodělané Nemoci, nebo negativním Testem** (dále jen O-N-T). Pokud nemáte za sebou očkování nebo nemoc, je výsledek testu nutné předkládat každých 7 dní. 
-  * Na kolejích ve společných prostorech je třeba nosit respirátor nebo chirurgickou roušku. Ve škole je nutné nosit respirátor či chirurgickou roušku, [[https://covid.gov.cz/situace/rousky-respiratory/rousky-ve-skolach|pokud zrovna nesedíte v lavici]]. 
-  * [[https://www.suz.cvut.cz/files/pokyn_6-2021.pdf|Stěhování i návštěvy jsou nyní možné,]] za předpokladu, že máte test/očkování/prodělaný covid a dodržíte opatření. 
-  * [[https://sincoolka.cz/cs/2021/06/pripravujeme-otevreni-mm-a-posilovny/|Připravujeme znovu-otevření posilovny a sauny.]] Posilovna ještě chvíli potrvá :(, multimediálku již lze rezervovat na [[https://mm.sin.cvut.cz]]. 
-  * [[#Úřední hodiny klubu Sincoolka|Úřední hodiny se konají virtuálně.]] 
- 
-Detaily k těmto opatřením naleznete níže. 
- 
-===== Úřední hodiny klubu Sincoolka ===== 
- 
-Úřední hodiny se budou konat virtuálně. Najdete nás ve virtuální místnosti na našem Nextcloudu, kde si s námi můžete povídat a řešit svoje problémy. [[https://sinis.sin.cvut.cz|Odkaz na online úřední hodiny najdete v SINISu]]. 
- 
-Budeme Vám k dispozici [[verejne:sit:index#reseni_pozadavku_clenu|na obvyklých kanálech online]], a to i mimo čas. 
- 
-Více kontaktů a další pokyny najdete v sekci [[verejne:sit:index#reseni_pozadavku_clenu|Počítačová síť - Řešení požadavků členů]]. 
- 
-===== Uzavření posilovny ===== 
- 
-V současné chvíli probíhají revize, <del>[[https://sincoolka.cz/cs/2021/06/pripravujeme-otevreni-mm-a-posilovny/|plánujeme znovu otevřít od 1. července 2021]]</del>. Nestihlo se :( Otevření se prozatím odkládá, dokud nebude provedena revize v posilovně. 
- 
-<note tip>Zaplatíte-li si členství až od 1. července 2021, bude platit ihned a dále v zimním semestru 2021/22.</note> 
- 
-==== Jak se zabavit bez posilovny ==== 
- 
-**Alternativa č. 1** je vypůjčení VENKOVNÍHO SPORTOVNÍHO VYBAVENÍ (slack line, badminton, frisbee, míče, švihadla, rychlostní žebřík). V případě dotazů nebo vypůjčení kontaktujte [[https://www.sin.cvut.cz/cs/spravci|správce sportovního vybavení]]. 
- 
-https://www.sin.cvut.cz/cs/pujc 
- 
-**Alternativa č. 2** - Venkovní WORKOUT HŘIŠTĚ. 
-Nejbližší se nachází ve STROMOVCE (dokonce dvě), U Kauflandu vedle řeky ulice Papírenská nebo v ulici Generála Píky, kde je dokonce i malé hřiště na fotbal či basket zdarma. 
- 
-{{:verejne:covid:gym-places.jpg?direct&600|}} 
- 
-===== Uzavření klubových místností ===== 
- 
-Připravujeme se nyní na jejich postupné otevření - 1. 7. 2021 pro posilovnu, 22. 6. 2021 pro saunu a MM. 
- 
-[[https://sincoolka.cz/cs/2021/06/pripravujeme-otevreni-mm-a-posilovny/|Více v novince na webu.]] 
- 
- 
- 
- 
-==== Jak můžeš pomoci i Ty? ==== 
- 
-  * Dodržuj odstupy, zásady hygieny, nos roušku nebo respirátor! Pokud se necítíš dobře, zůstaň raději doma a udržuj odstup od ostatních. 
-  * Zapoj se jako dobrovolník do [[https://zvladnemeto.cervenykriz.eu/|iniciativy „Zvládneme to!“ Českého červeného kříže]]! 
-  * Cítíš, že Ty či někdo Tobě blízký potřebuje pomoc, trpí úzkostí či depresemi? [[https://www.suz.cvut.cz/files/suz_cips.pdf|Můžeš se důvěrně obrátit na poradenské služby ČVUT!]] 
-  * Prosím, vyslechni také [[https://www.youtube.com/watch?v=ROYI3xzadyE|poselství rektora ČVUT]] a pokud můžeš a bude to třeba, pomoz, s čím to půjde. Pomůžeš tím pěstovat zdravou občanskou společnost i v těžších časech. 
- 
-<note tip>Rektor ČVUT nedávno [[https://zpravy.aktualne.cz/domaci/sireni-covidu-vzduchem-v-nevetrane-mistnosti-rozestupy-nefun/r~f73f523a113411eb842f0cc47ab5f122/|poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz]], kde, mimo jiné, vysvětluje šíření viru v uzavřených prostorech, důležitost roušek a větrání, i když se to nemusí na první pohled zdát nutné.</note> 
- 
- 
- 
- 
-==== Obecné info ke koronaviru ==== 
- 
-  * **Platná opatření ke koronaviru:** [[https://covid.gov.cz]] 
-  * **Informace pro studenty a zaměstnance ČVUT:** [[https://www.cvut.cz/informace-cvut-ke-koronaviru]] 
-  * **Informace týkající se všech kolejí ČVUT (SÚZ):** [[https://suz.cvut.cz]] 
-   
-  * Oficiální informace z Ministerstva zdravotnictví ČR najdete na https://koronavirus.mzcr.cz/.