Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
verejne:covid [01.01.2021 13:18]
Pavel Valach [Jak můžeš pomoci i Ty?]
verejne:covid [04.10.2021 15:38] (aktuální)
Pavel Valach [Posilovna v COVID režimu] přidáno otevření posilky
Řádek 5: Řádek 5:
 ===== Shrnutí ===== ===== Shrnutí =====
  
-V současnosti je **zcela přerušena kontaktní výuka na ČVUT v Praze** a jsou nastavena zvláštní opatření na kolejích.+//Informace aktuální k 179. 2021.//
  
-  * Ve vnitřních prostorách budov (tedy kolejíjsou povinné roušky (od 10září)kromě pokojů; +  * [[https://covid.gov.cz/situace/skolstvi/koleje-internaty|Podle aktuálních nařízení vlády]] je třeba se při nástupu na kolej prokázat **Očkováním, potvrzením o prodělané Nemoci, nebo negativním Testem** (dále jen O-N-T). Pokud nemáte za sebou očkování nebo nemoc, je výsledek testu nutné předkládat každých 7 dní. 
-  * [[https://www.suz.cvut.cz/files/pokyn_2-2020.pdf|Je zakázáno shromažďování, návštěvy, a to i mezi kolejemi, a jsou uzavřeny společenské a klubové prostory koleje.]] Předpokládáme, že tato přísná opatření budou zmírněna, jakmile pozbyde platnosti [[https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/10/Usneseni-vlady-CR-ze-dne-12-10-2020-c-1022-o-prijeti-krizoveho-opatreni-s-ucinnosti-od-14-10-do-1-11-2020-omezeni-skol.pdf|vládní nařízení o uzavření kolejí]]; +  * Na kolejích ve společných prostorech je třeba nosit respirátor nebo chirurgickou rouškuVe škole je nutné nosit respirátor či chirurgickou roušku[[https://covid.gov.cz/situace/rousky-respiratory/rousky-ve-skolach|pokud zrovna nesedíte v lavici]]. 
-  * Úřední hodiny se konají virtuálně; +  * [[https://www.suz.cvut.cz/files/pokyn_6-2021.pdf|Stěhování i návštěvy jsou nyní možné,]] za předpokladu, že máte test/očkování/prodělaný covid a dodržíte opatření
-  * Pozastaven byl také provoz všech klubových prostor, včetně posilovny, infrasauny, LABu a multimediální místnosti na Sinkuleho koleji.+  * [[https://sincoolka.cz/cs/2021/06/pripravujeme-otevreni-mm-a-posilovny/|Připravujeme znovu-otevření posilovny a sauny.]] Posilovna ještě chvíli potrvá :(, multimediálku již lze rezervovat na [[https://mm.sin.cvut.cz]]. 
 +  * [[#Úřední hodiny klubu Sincoolka|Úřední hodiny se konají fyzicky.]]
  
-Detaily k těmto opatřením naleznete níže. Datum, kdy opatření skončí, zatím nebylo stanoveno.+Detaily k těmto opatřením naleznete níže.
  
 +===== Úřední hodiny klubu Sincoolka =====
  
-==== Obecné info ke koronaviru ====+Úřední hodiny se nyní konají [[verejne:sit:index#reseni_pozadavku_clenu|fyzicky v ohlášených úředních hodinách, většinu požadavků lze vyřešit e-mailem]].
  
-  * **Platná opatření ke koronaviru:** [[https://covid.gov.cz]] +Více kontaktů a další pokyny najdete v sekci [[verejne:sit:index#reseni_pozadavku_clenu|Počítačová síť Řešení požadavků členů]].
-  * **Informace pro studenty a zaměstnance ČVUT:** [[https://www.cvut.cz/informace-cvut-ke-koronaviru]] +
-  * **Informace týkající se všech kolejí ČVUT (SÚZ):** [[https://suz.cvut.cz]] +
-   +
-  * Oficiální informace z Ministerstva zdravotnictví ČR najdete na https://koronavirus.mzcr.cz/.+
  
-==== Jak můžeš pomoci i Ty? ====+===== Posilovna v COVID režimu =====
  
-  * Zapoj se jako dobrovolník do [[https://zvladnemeto.cervenykriz.eu/|iniciativy „Zvládneme to!“ Českého červeného kříže]]! +Posilovna se otevírá pondělí 4. října 2021.
-  * Cítíš, že Ty či někdo Tobě blízký potřebuje pomoc, trpí úzkostí či depresemi? [[https://www.suz.cvut.cz/files/suz_cips.pdf|Můžeš se důrně obrátit na poradenské služby ČVUT!]] +
-  * Prosím, vyslechni také [[https://www.youtube.com/watch?v=ROYI3xzadyE|poselství rektora ČVUT]] a pokud můžeš a bude to třeba, pomoz, s čím to půjde. Pomůžeš tím pěstovat zdravou občanskou společnost i v těžších časech.+
  
-<note tip>Rektor ČVUT nedávno [[https://zpravy.aktualne.cz/domaci/sireni-covidu-vzduchem-v-nevetrane-mistnosti-rozestupy-nefun/r~f73f523a113411eb842f0cc47ab5f122/|poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz]], kde, mimo jiné, vysvětluje šíření viru v uzavřených prostorech, důležitost roušek a větráníi když se to nemusí na první pohled zdát nutné.</note>+Aby Vám byl umožněn vstupbudou existovat následující podmínky:
  
 +  - aktivní [[:verejne:clenstvi|sportovní členství]],
 +  - zaregistrovaná RFID karta u správců,
 +  - **předložení testu, očkování, nebo potvrzení o prodělání nemoci** - opět u správců,
 +  - vstup minimálně ve dvou.
  
 +Očkovací certifikát stačí přinést správcům jednou. Potvrzení o prodělání nemoci platí 180 dní. Antigenní test z laboratoře má platnost 3 dny od testu, PCR test 7 dní.
  
-===== Úřední hodiny klubu Sincoolka =====+Registrační hodiny správců najdete na [[https://sincoolka.cz/cs/posilovna/]]. Další dotazy můžete směřovat na [[posilovna@sin.cvut.cz]]. 
 +==== Jak se zabavit bez posilovny ====
  
-<note important>Do konce roku se úřední hodiny konat nebudouPište nám prosím na [[admin@sin.cvut.cz]]. Díky moc a užijte si svátky!</note>+**Alternativa č1** je vypůjčení VENKOVNÍHO SPORTOVNÍHO VYBAVENÍ (slack line, badminton, frisbee, míče, švihadla, rychlostní žebřík). V případě dotazů nebo vypůjčení kontaktujte [[https://www.sin.cvut.cz/cs/spravci|správce sportovního vybavení]].
  
-Úřední hodiny se budou konat virtuálně. Najdete nás ve virtuální místnosti na našem Nextcloudu, kde si s námi můžete povídat a řešit svoje problémy. [[https://sinis.sin.cvut.cz|Odkaz na online úřední hodiny najdete v SINISu]].+https://www.sin.cvut.cz/cs/pujc
  
-Budeme Vám k dispozici [[verejne:sit:index#reseni_pozadavku_clenu|na obvyklých kanálech online]]a to mimo čas.+**Alternativa č. 2** - Venkovní WORKOUT HŘIŠTĚ. 
 +Nejbližší se nachází ve STROMOVCE (dokonce dvě)U Kauflandu vedle řeky ulice Papírenská nebo v ulici Generála Píky, kde je dokonce malé hřiště na fotbal či basket zdarma.
  
-Více kontaktů a další pokyny najdete v sekci [[verejne:sit:index#reseni_pozadavku_clenu|Počítačová síť Řešení požadavků členů]].+{{:verejne:covid:gym-places.jpg?direct&600|}}
  
-===== Uzavření posilovny =====+===== Uzavření klubových místností =====
  
-**Posilovna je uzavřená zejména kvůli současným opatřením Vlády České republiky**, kterými se uzavírají všechny posilovny, fitness centra, bazény a pod. ve vnitřních prostorách ([[https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/tiskove-zpravy/uv201008-0995.pdf|usnesení č995]] [[https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/tiskove-zpravy/uv201008-0996.pdf|usnesení č. 996]]).+Připravujeme se nyní na jejich postupné otevření - 172021 pro posilovnu, 2262021 pro saunu MM.
  
-<del> +[[https://sincoolka.cz/cs/2021/06/pripravujeme-otevreni-mm-a-posilovny/|Více v novince na webu.]]
-**Alternativou č1** může být POSILOVNA STRAHOV. Ta je jediná oficiálně otevřená, takže si můžete zařídit členství u nich.+
  
-https://gym.siliconhill.cz/index.php/cs/home-cs/o-fitcentru</del> 
  
-**Alternativa č. 2** je vypůjčení VENKOVNÍHO SPORTOVNÍHO VYBAVENÍ (slack line, badminton, frisbee, míče, švihadla, rychlostní žebřík). V případě dotazů nebo vypůjčení kontaktujte [[https://www.sin.cvut.cz/cs/spravci|správce sportovního vybavení]]. 
  
-https://www.sin.cvut.cz/cs/pujc 
  
-**Alternativa č. 3** - Venkovní WORKOUT HŘIŠTĚ. +==== Jak můžeš pomoci Ty? ====
-Nejbližší se nachází ve STROMOVCE (dokonce dvě), U Kauflandu vedle řeky ulice Papírenská nebo v ulici Generála Píky, kde je dokonce malé hřiště na fotbal či basket zdarma.+
  
-{{:verejne:covid:gym-places.jpg?direct&600|}}+  * Dodržuj odstupy, zásady hygieny, nos roušku nebo respirátor! Pokud se necítíš dobře, zůstaň raději doma a udržuj odstup od ostatních. 
 +  * Zapoj se jako dobrovolník do [[https://zvladnemeto.cervenykriz.eu/|iniciativy „Zvládneme to!“ Českého červeného kříže]]! 
 +  * Cítíš, že Ty či někdo Tobě blízký potřebuje pomoc, trpí úzkostí či depresemi? [[https://www.suz.cvut.cz/files/suz_cips.pdf|Můžeš se důvěrně obrátit na poradenské služby ČVUT!]] 
 +  * Prosím, vyslechni také [[https://www.youtube.com/watch?v=ROYI3xzadyE|poselství rektora ČVUT]] a pokud můžeš a bude to třeba, pomoz, s čím to půjde. Pomůžeš tím pěstovat zdravou občanskou společnost i v těžších časech.
  
 +<note tip>Rektor ČVUT nedávno [[https://zpravy.aktualne.cz/domaci/sireni-covidu-vzduchem-v-nevetrane-mistnosti-rozestupy-nefun/r~f73f523a113411eb842f0cc47ab5f122/|poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz]], kde, mimo jiné, vysvětluje šíření viru v uzavřených prostorech, důležitost roušek a větrání, i když se to nemusí na první pohled zdát nutné.</note>
  
-===== Nařízení Předsedy ===== 
  
-Dle {{ :verejne:predpisy:sin_np_2020_2_opatreni_ke_snizeni_rizika_nakazy_koronavirem.pdf |nařízení předsedy SIN-NP-2020/2}} a {{ :verejne:predpisy:sin_np_2020_4.pdf |nařízení předsedy SIN-NP-2020/4}} byla od 23. března do odvolání přijata následující opatření: 
  
-  * pozastaven provoz posilovny na Sinkuleho koleji, 
-  * pozastaven provoz sauny na Sinkuleho koleji, 
-  * pozastaveno vypůjčování Multimediální místnosti na Sinkuleho koleji. 
  
-Dle {{ :verejne:predpisy:sin_np_2020_3.pdf |nařízení předsedy SIN-NP-2020/3}} a [[https://su.cvut.cz/cs/filebrowser/download/3950752|nařízení Prezidenta SU ČVUT č. 2020-NP4]] lze od 20. dubna vracet členské příspěvky, kdy jejich vrácení způsobí deaktivaci výhod daného členství. Více výše.+==== Obecné info ke koronaviru ====
  
-Již neplatí opatření omezující pořádání akcí, ale samozřejmě je stále nutné dodržovat vládní nařízení a také nařízení správy kolejí SÚZ ČVUT.+  * **Platná opatření ke koronaviru:** [[https://covid.gov.cz]] 
 +  * **Informace pro studenty a zaměstnance ČVUT:** [[https://www.cvut.cz/informace-cvut-ke-koronaviru]] 
 +  * **Informace týkající se všech kolejí ČVUT (SÚZ):** [[https://suz.cvut.cz]] 
 +   
 +  * Oficiální informace z Ministerstva zdravotnictví ČR najdete na https://koronavirus.mzcr.cz/.
  
  • verejne/covid.1609503511.txt.gz
  • Poslední úprava: 01.01.2021 13:18
  • autor: Pavel Valach