Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
verejne:faq [26.09.2019 15:08]
Pavel Valach [Vrácení a reklamace plateb]
verejne:faq [05.07.2020 09:21] (aktuální)
Pavel Valach [Mimořádné vrácení členského příspěvku za LS 2019/20] úpravy v textaci vrácení plateb
Řádek 44: Řádek 44:
 Další den po skončení lhůty splatnosti se služby deaktivují,​ stejně tak vaše přístupy z nich vyplývající (např. do posilovny). V případě síťového členství se automaticky nastaví síťové prvky tak, abyste se již do sítě nemohli připojit. Další den po skončení lhůty splatnosti se služby deaktivují,​ stejně tak vaše přístupy z nich vyplývající (např. do posilovny). V případě síťového členství se automaticky nastaví síťové prvky tak, abyste se již do sítě nemohli připojit.
  
 +===== Mimořádné vrácení členského příspěvku za LS 2019/20 =====
 +
 +=== O co se jedná? ===
 +
 +V souladu s {{ :​verejne:​predpisy:​sin_np_2020_3.pdf |nařízením předsedy klubu Sincoolka SIN-NP-2020/​3}} a [[https://​su.cvut.cz/​cs/​filebrowser/​download/​3950752|nařízením prezidenta SU ČVUT č. 2020-NP4]] umožňujeme členům, kteří si o to požádají,​ vrácení zaplacených členských příspěvků za LS 2019/20. Jedná se o mimořádnou možnost, kterou nabízíme členům, kteří v důsledku nastalé situace nejsou schopni využívat naše služby.
 +
 +=== Jak si mohu požádat o vrácení? ===
 +
 +Formulář jsme zpřístupnili na [[https://​sinis.sin.cvut.cz]]. Přihlaste se a v sekci //COVID-19 vrácení// vyplňte a odešlete jednoduchý dotazník.
 +
 +Peníze vracíme buď na účet, ze kterého platba přišla, nebo na jiný český účet (v CZK) či evropský účet (SEPA platba v EUR), případně v hotovosti v LABu (po dohodě). Způsob vrácení si můžete zvolit přímo v dotazníku.
 +
 +=== Co se stane poté, co požádám? ===
 +
 +Zablokují se vám služby členství, jehož příspěvky chcete vrátit. Např. budete-li chtít vrátit síťové členství, zablokuje se vám po vyplnění formuláře přístup k síti klubu a k Internetu. Podobně u sportovního členství přijdete o možnost vstoupit do posilovny a sauny, i kdyby se později otevřela. Z toho vyplývá, že pokud chcete své členství zachovat, protože jej například nadále využíváte,​ neměli byste žádat o jeho vrácení.
 +
 +=== Kdy dostanu vrácené peníze zpět? ===
 +
 +Peníze budeme odesílat začátkem července 2020, tedy po uplynutí lhůty pro zrušení žádosti (což je 30. června).
 +
 +**Stav k 5. 7.:** Jelikož jsme již úspěšně spočítali všechny vratky a zjistili všechny bankovní účty, na které se bude vracet, zadáme vrácení nejspíš v pondělí 6. července, nebo v dnech hned poté.
 +
 +U bankovních účtů proběhne vrácení během 1-2 pracovních dní, u plateb kartou to může být 3-5 dní po zadání, v případě potíží i déle.
 +
 +Jakmile bude vrácení zadáno, pošleme vám e-mail. Tato informace se posléze objeví také v [[https://​sinis.sin.cvut.cz|SINISu]] - v sekci //​Členství a platby// uvidíte zápornou, tedy vrácenou, platbu, a  v sekci //COVID-19 vrácení// ​ bude zapsán aktuální stav refundace.
 +
 +Pokud se vrácení z jakéhokoliv důvodu nepovede, budeme vás kontaktovat,​ a stav refundace nastavíme v [[https://​sinis.sin.cvut.cz|SINISu]] v sekci //COVID-19 vrácení//,​ takže jej tam taktéž můžete kontrolovat. Můžete se na stav taktéž doptat na adrese [[platby@sin.cvut.cz]].
 +
 +=== Detaily vracení plateb kartou ===
 +
 +U plateb kartou proběhne částečná nebo plná refundace původní platby, což znamená, že vrácené peníze přijdou na účet, ze kterého odešly. Ve vašem bankovnictví by se vrácení platby mělo objevit buď u původní platby, nebo jako nový pohyb v moment vrácení. (Různé banky to mají různě, takže se kdyžtak zeptejte u své banky. :-) )
 +
 +V případě, že jste platili kartou z účtu, který není vedený v českých korunách (CZK), převede se vracená částka dle aktuálního kurzu karetní asociace / banky.
 +
 +Může se stát, že zpracovatelská banka refundaci zamítne, třeba proto, že platební karta expirovala. V takovém případě vás budeme individuálně kontaktovat a nabízet další varianty vrácení.
 +
 +A jen pro jistotu, případný poplatek za zpracování původní platby se nevrací.
 +
 +
 +=== Do kdy si mohu požádat o vrácení? ===
 +
 +Zažádat o vrácení členských příspěvků můžete až do 15. května 2020 (včetně).
 +
 +=== Chtěl/a bych změnit svoji žádost; je to možné? ===
 +
 +Ano, stačí do 15. května (včetně) podanou žádost zrušit. Tím se vám otevře možnost znovu žádost vyplnit.
 +
 +Uplynul-li již termín pro podání žádosti, můžete žádost zcela zrušit, a to na stejné stránce. Úpravy žádosti, jako kupř. změnu čísla účtu pro vrácení příspěvku,​ musí provést administrátoři.
 +
 +=== Vrátil jsem se na kolej; mohu získat znovu přístup k internetu / do posilovny / atp.? ===
 +
 +Určitě, svoji žádost můžete v SINISu zrušit, a to až do 30. června 2020. Do 15. května ji můžete rušit a znovu vyplňovat libovolně, od 16. května ji lze již jen zrušit.
 +
 +Prosím, mějte na paměti, že posilovna je zatím stále zavřená.
 +
 +Pokud by došlo k uvolnění opatření a návratu k prezenční výuce až v červnu, povolíme od toho data všem našim členům přístup k akademické síti, a to bez ohledu na to, zda si o vrácení zažádali či ne.
 +
 +=== Nedokáži se přihlásit do účtu - zapomněl jsem přihlašovací údaje. Co mám dělat? ===
 +
 +Znáte-li svůj přihlašovací e-mail, [[https://​sinis.sin.cvut.cz|na hlavní stránce SINISu]] si můžete resetovat heslo. Nemáte-li již přístup ke svému původnímu e-mailu, prosím co nejdříve kontaktujte administrátory ([[admin@sin.cvut.cz]]) a požádejte je o změnu.
 +
 +=== Změnilo se mi číslo účtu / karta, ale nechci (nemůžu) žádost zrušit, protože je po termínu. Co mám dělat? ===
 +
 +Kontaktujte nás na [[admin@sin.cvut.cz]] a žádost vám upravíme. ​
 +
 +=== Platil/a jsem kartou, ale do června 2020 mi vyprší její platnost / mám ji zablokovanou / již není funkční. Co teď? ===
 +
 +V takovém případě nebudeme moci příspěvek vrátit na původní kartu. V žádosti prosím zvolte jinou možnost vrácení příspěvků. Pokud již uplynul termín pro podání žádosti, kontaktujte nás na [[admin@sin.cvut.cz]] a zkusíme vám poradit, případně vám žádost změníme.
 +
 +Tyto případy budeme samozřejmě individuálně řešit, když nastanou, ale tímto nám ušetříte práci.
  
 ===== Vrácení a reklamace plateb ===== ===== Vrácení a reklamace plateb =====
  • verejne/faq.1569510513.txt.gz
  • Poslední úprava: 02.06.2020 15:18
  • (upraveno mimo DokuWiki)