FIXME Tato stránka je pahýl.

FAQ – Často kladené dotazy

Chci se připojit v půlce semestru. Stačí, když zaplatím polovinu členského příspěvku?

Bohužel to není možné. Problém je v právním postavení Studentské unie ČVUT – spolku, jehož jsme klubem. Členský příspěvek je možné vybírat pouze v plné výši.

Jak je to s termíny placení? Kdy musím zaplatit?

Členský příspěvek se platí jednou za pololetí. Časová rozpětí pro účely placení jsou definována takto:

  • První pololetí trvá od 1.1. do 30.6. a na první pololetí lze platit od 1.1. do 30.6. Členství zůstávají v platnosti do 30.9. po skončení pololetí.
  • Druhé pololetí trvá od 1.7. do 31.12. a na druhé pololetí lze platit od 1.7. do 31.12. Členství zůstávají v platnosti do 28.2. (příp. 29. 2.) po skončení pololetí.

První pololetí odpovidá letnímu semestru, druhé pololetí zimnímu. Přesnou dobu platnosti členství zjistíte v SINISu v sekci „Členství a platby“.

Už mám základní členství a chci si doplatit sportovní, musím základní zaplatit znova?

Ne, každý typ členství můžete během jednoho období zaplatit právě jednou.

Proč není možné platit po menších časových obdobích? (Například 500 Kč každých čtvrt roku)?

Důvody jsou zejména administrativní. Nastavení systému výběru příspěvků je provedeno tak, aby nepřinášelo zbytečnou zátěž administrátorům, pokladníkovi a účetní, kde administrátoři a pokladník klubu jsou dobrovolníci, kteří službu pro klub vykonávají bez nároku na odměnu.

Je možné zaplatit příspěvky "dopředu"? (Například 2 000 Kč na rok)

Není. Přineslo by to mnoho administrativních problémů, zejména s daňovým úřadem.

Mohu zaplatit příspěvek za více lidí?

Ano, ale prosíme, abyste pro každého člověka poslali zvláštní platbu a každé platbě nastavili správný variabilní symbol. Například platby ve výši 2 000 Kč za dva lidi musíme vracet.

Co se stane, když nezaplatím příspěvek včas?

Další den po skončení lhůty splatnosti se služby deaktivují, stejně tak vaše přístupy z nich vyplývající (např. do posilovny). V případě síťového členství se automaticky nastaví síťové prvky tak, abyste se již do sítě nemohli připojit.

Vzhledem k poskytnutému tzv. „trial období“ 15 dní po podepsání přihlášky je členský příspěvek nevratný. Výjimkou jsou chyby v platbě, chybně zadaná částka či neidentifikovatelná platba. Jiné výjimky z tohoto pravidla musí schválit představenstvo klubu.

V případě platby převodem si prosím pohlídejte, že zadáváte správný variabilní symbol (jde o vaše UID, které zjistíte po přihlášení do SINISu; je také uvedeno na přihlášce a v průvodním e-mailu po registraci).

Zaplatíte-li částkou ve správné výši a pouze spletete variabilní symbol, nemusíte platbu posílat znovu. Kontaktujte administrátory na admin@sin.cvut.cz pro přiřazení platby.

Platby členství, které jsou ve špatné výši nebo duplicitní, vracíme, odkud přišly; stále ovšem doporučujeme napsat na admin@sin.cvut.cz a požádat o vrácení.

V případě problémů nám prosím zašlete co nejdříve po platbě podrobnosti na email admin@sin.cvut.cz a záležitost s Vámi budeme neprodleně řešit. Uveďte prosím identifikátor nebo alespoň datum a čas platby. Pokud jste platbu prováděli pomocí bankovního převodu, uveďte prosím i Vaše číslo účtu.

V případě, že se ukáže, že chyba není na naší straně, předáme reklamaci k vyřešení zprostředkovateli platby. V takovém případě může celá operace trvat až 30 dní, jinak jsou reklamace obvykle úspěšně dořešeny do týdne či dvou od oznámení.

Kontaktní informace poskytovatele brány Pays.cz

pays.cz s.r.o.
Štefánikova 1, 60200 Brno
Reklamace plateb: reklamace (at) pays.cz

Kontaktní informace poskytovatele brány Comgate

ComGate Payments, a.s.
Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové
E-mail: platby-podpora (at) comgate.cz
Tel: +420 228 224 267

  • verejne/faq.txt
  • Poslední úprava: 05.02.2023 13:24
  • autor: Miroslav Čáp