FIXME Tato stránka je pahýl.

FAQ – Často kladené dotazy

Chci se připojit v půlce semestru. Stačí, když zaplatím polovinu členského příspěvku?

Bohužel to není možné. Problém je v právním postavení Studentské unie ČVUT – spolku, jehož jsme klubem. Členský příspěvek je možné vybírat pouze v plné výši.

Jak je to s termíny placení? Kdy musím zaplatit?

Členský příspěvek se platí jednou za pololetí. Časová rozpětí pro účely placení jsou definována takto:

  • První pololetí trvá od 1.1. do 30.6. a na první pololetí lze platit od 1.1. do 30.6. Členství zůstávají v platnosti do 30.9. po skončení pololetí.
  • Druhé pololetí trvá od 1.7. do 31.12. a na druhé pololetí lze platit od 1.7. do 31.12. Členství zůstávají v platnosti do 28.2. (příp. 29. 2.) po skončení pololetí.

První pololetí odpovidá letnímu semestru, druhé pololetí zimnímu. Přesnou dobu platnosti členství zjistíte v SINISu v sekci „Členství a platby“.

Už mám základní členství a chci si doplatit sportovní, musím základní zaplatit znova?

Ne, každý typ členství můžete během jednoho období zaplatit právě jednou.

Proč není možné platit po menších časových obdobích? (Například 400 Kč každých čtvrt roku)?

Důvody jsou zejména administrativní. Nastavení systému výběru příspěvků je provedeno tak, aby nepřinášelo zbytečnou zátěž administrátorům, pokladníkovi a účetní, kde administrátoři a pokladník klubu jsou dobrovolníci, kteří službu pro klub vykonávají bez nároku na odměnu.

Je možné zaplatit příspěvky "dopředu"? (Například 1600 Kč na rok)

Není. Přineslo by to mnoho administrativních problémů, zejména s daňovým úřadem.

Mohu zaplatit příspěvek za více lidí?

Ano, ale prosíme, abyste pro každého člověka poslali zvláštní platbu a každé platbě nastavili správný variabilní symbol. Platby kupř. ve výši 1600 Kč za dva lidi musíme vracet.

Co se stane, když nezaplatím příspěvek včas?

Další den po skončení lhůty splatnosti se služby deaktivují, stejně tak vaše přístupy z nich vyplývající (např. do posilovny). V případě síťového členství se automaticky nastaví síťové prvky tak, abyste se již do sítě nemohli připojit.

O co se jedná?

V souladu s nařízením předsedy klubu Sincoolka a nařízením prezidenta SU ČVUT č. 2020-NP7 umožňujeme členům, kteří si o to požádají, vrácení zaplacených členských příspěvků za ZS 2020/21. Týká se to hlavně těch, kteří v důsledku nastalé situace nejsou schopni využívat naše služby.

Jak si mohu požádat o vrácení?

Formulář jsme zpřístupnili na https://sinis.sin.cvut.cz. Přihlaste se a v sekci COVID-19 vrácení vyplňte a odešlete jednoduchý dotazník.

Peníze vracíme buď na účet, ze kterého platba přišla, nebo na jiný český účet (v CZK) či evropský účet (SEPA platba v EUR), případně v hotovosti (po dohodě). Způsob vrácení si můžete zvolit přímo v dotazníku.

Co se stane poté, co požádám?

Zablokují se vám služby členství, jehož příspěvky chcete vrátit. Např. budete-li chtít vrátit síťové členství, zablokuje se vám po vyplnění formuláře přístup k síti klubu a k Internetu. Podobně u sportovního členství přijdete o možnost vstoupit do posilovny a sauny, i kdyby se později otevřela. Z toho vyplývá, že pokud chcete své členství zachovat, protože jej například nadále využíváte, neměli byste žádat o jeho vrácení.

Kdy dostanu vrácené peníze zpět?

Nejdříve 15. listopadu 2020.

U bankovních účtů proběhne vrácení během 1-2 pracovních dní, u plateb kartou to může být 3-5 dní po zadání, v případě potíží i déle.

Jakmile bude vrácení zadáno, pošleme vám e-mail. Tato informace se posléze objeví také v SINISu - v sekci Členství a platby uvidíte zápornou, tedy vrácenou, platbu, a v sekci COVID-19 vrácení bude zapsán aktuální stav refundace.

Pokud se vrácení z jakéhokoliv důvodu nepovede, budeme vás kontaktovat, a stav refundace nastavíme v SINISu v sekci COVID-19 vrácení, takže jej tam taktéž můžete kontrolovat. Můžete se na stav taktéž doptat na adrese admin@sin.cvut.cz.

Detaily vracení plateb kartou

U plateb kartou proběhne částečná nebo plná refundace původní platby, což znamená, že vrácené peníze přijdou na účet, ze kterého odešly. Ve vašem bankovnictví by se vrácení platby mělo objevit buď u původní platby, nebo jako nový pohyb v moment vrácení. (Různé banky to mají různě, takže se kdyžtak zeptejte u své banky. :-) )

V případě, že jste platili kartou z účtu, který není vedený v českých korunách (CZK), převede se vracená částka dle aktuálního kurzu karetní asociace / banky.

Může se stát, že zpracovatelská banka refundaci zamítne, třeba proto, že platební karta expirovala. V takovém případě vás budeme individuálně kontaktovat a nabízet další varianty vrácení.

A jen pro jistotu, případný poplatek za zpracování původní platby se nevrací.

Do kdy si mohu požádat o vrácení?

Zažádat o vrácení členských příspěvků můžete až do 14. listopadu 2020 (včetně).

Chtěl/a bych změnit svoji žádost; je to možné?

Ano, stačí do 14. listopadu (včetně) podanou žádost zrušit. Tím se vám otevře možnost znovu žádost vyplnit.

Vrátil jsem se na kolej; mohu získat znovu přístup k internetu / do posilovny / atp.?

Určitě, pokud ještě neuplynula lhůta pro úpravu žádosti, pak ji můžete zrušit. Jinak stačí členský příspěvek znovu zaplatit.

Tip: Od 1. ledna 2021 již přijímáme příspěvky na LS 2020/21!

Prosím, mějte na paměti, že posilovna je zatím stále zavřená.

Nedokáži se přihlásit do účtu - zapomněl jsem přihlašovací údaje. Co mám dělat?

Znáte-li svůj přihlašovací e-mail, na hlavní stránce SINISu si můžete resetovat heslo. Nemáte-li již přístup ke svému původnímu e-mailu, prosím co nejdříve kontaktujte administrátory (admin@sin.cvut.cz) a požádejte je o změnu.

Změnilo se mi číslo účtu / karta, ale nechci (nemůžu) žádost zrušit, protože je po termínu. Co mám dělat?

Kontaktujte nás na admin@sin.cvut.cz a žádost vám upravíme.

Vzhledem k poskytnutému tzv. „trial období“ 15 dní po podepsání přihlášky je členský příspěvek nevratný. Výjimkou jsou chyby v platbě, chybně zadaná částka či neidentifikovatelná platba. Jiné výjimky z tohoto pravidla musí schválit představenstvo klubu.

V případě platby převodem si prosím pohlídejte, že zadáváte správný variabilní symbol (jde o vaše UID, které zjistíte po přihlášení do SINISu; je také uvedeno na přihlášce a v průvodním e-mailu po registraci).

Zaplatíte-li částkou ve správné výši a pouze spletete variabilní symbol, nemusíte platbu posílat znovu. Kontaktujte administrátory na admin@sin.cvut.cz pro přiřazení platby.

Platby členství, které jsou ve špatné výši nebo duplicitní, vracíme, odkud přišly; stále ovšem doporučujeme napsat na admin@sin.cvut.cz a požádat o vrácení.

V případě problémů nám prosím zašlete co nejdříve po platbě podrobnosti na email platby@sin.cvut.cz a záležitost s Vámi budeme neprodleně řešit. Uveďte prosím identifikátor nebo alespoň datum a čas platby. Pokud jste platbu prováděli pomocí bankovního převodu, uveďte prosím i Vaše číslo účtu.

V případě, že se ukáže, že chyba není na naší straně, předáme reklamaci k vyřešení zprostředkovateli platby. V takovém případě může celá operace trvat až 30 dní, jinak jsou reklamace obvykle úspěšně dořešeny do týdne či dvou od oznámení.

Kontaktní informace poskytovatele brány Pays.cz

pays.cz s.r.o.
Štefánikova 1, 60200 Brno
Reklamace plateb: reklamace (at) pays.cz

Kontaktní informace poskytovatele brány Comgate

ComGate Payments, a.s.
Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové
E-mail: platby-podpora (at) comgate.cz
Tel: +420 228 224 267

  • verejne/faq.txt
  • Poslední úprava: 26.11.2020 21:58
  • autor: Pavel Valach