verejne:clenstvi

Členství

Členem klubu Sincoolka se může stát student vysoké školy bydlící na Sinkuleho či Dejvické koleji, případně další osoby, které splňují podmínky členství Studentské unie ČVUT.

Členství se řídí Členským řádem, Stanovami klubu Sincoolka a Stanovami SU ČVUT, případně dalšími souvisejícími usneseními a předpisy.

Vstupem do klubu Sincoolka se člen zavazuje k dodržování Stanov a předpisů Studentské unie ČVUT, Stanov a předpisů Klubu Sincoolka, mezi něž patří také Pravidla užívání počítačové sítě Klubu Sincoolka.

V případě dotazů či pochybností je nejlepší obrátit se na Předsedu klubu či naše Představenstvo.

 1. Nejprve se zaregistrujete do našeho informačního systému, SINISu. To můžete provést buď prostřednictvím připojení do naší kabelové počítačové sítě, nebo na Wi-Fi Sincoolka-registration.
 2. Následně podepíšete papírovou přihlášku v úředních hodinách v LABu.
 3. Poté zaplatíte členský příspěvek. Dnem přijetí platby se stáváte naším členem.

V klubu Sincoolka nabízíme následující druhy členství:

Typ členství Částka Detaily + výhody členství
Základní členství 1 000 Kč / semestr Členství v klubu Sincoolka.
Možnost volit a být volen do Představenstva.
Možnost půjčovat si majetek klubu k tomu určený. Připojení do akademické sítě.
Možnost využití kolejní tiskárny.
Sportovní členství 500 Kč / semestr Přístup do posilovny a do sauny.
Vyžaduje platné Základní členství.

Všichni členové klubu Sincoolka jsou plnohodnotnými členy Studentské unie ČVUT a jsou jim zaručena práva a povinnosti dle Stanov klubu Sincoolka a Stanov Studentské unie ČVUT.

 • Vždy je třeba mít základní členství a poté k němu případně síťové či sportovní členství.
 • Jednotlivá členství lze kombinovat a během semestru lze členství doplnit doplacením odpovídající částky.
 • Částky jsou fixní, tudíž nelze dostat slevu při registraci během semestru.
 • Lhůta pro zaplacení členského příspěvku je 15 dní ode dne podepsání přihlášky do klubu (platí pro nové členy), nebo 15 dní od začátku nového semestru (platí pro stávající členy).
 • Pokud uživatel ve stanovené době nezaplatí, je jeho účet na serveru zrušen včetně dat, které má uživatel na serveru uložena. To platí zejména pro nově registrované zájemce o členství.

Částku je nutné zaplatit bankovním převodem nebo on-line platbou, nikoliv správcům sítě v hotovosti. Příspěvek můžete zaplatit přes GSM/home banking, on-line po přihlášení v SINISu, poštovní složenkou, nebo můžete vložit částku přímo na účet ve Fio bance.

Toto je preferovaná metoda. Používáte-li Fio banku, nebo jinou banku s okamžitými platbami, pak nám platba dorazí okamžitě a bude během pár minut zpracována. Jinak počítejte s 1-2 pracovními dny.

Údaje potřebné pro zaplacení

 • Číslo účtu: 99924050 / 2010 (Fio banka)
 • Částka v Kč: součet částek za členství (tedy pro základní a sportovní členství např. 1 000 + 500 = 1 500 Kč)
 • Variabilní symbol: vyplňte vaše UID (to lze nalézt po přihlášení zde)
 • Konstatní symbol: nevyplňujete
 • Specifický symbol: nevyplňujete
 • Do poznámky k platbě (vzkaz příjemci…) uveďte: Členský příspěvek - vaše jméno

Příjemce platby (nutné pro platbu poštovní poukázkou):
Studentská unie ČVUT
Jugoslávských partyzánů 1580/3
160 00 Praha 6 – Dejvice

Platby SEPA v současné době přijímáme neradi kvůli variabilní částce způsobené měnovými převody, nicméně je to možný způsob platby. V případě potřeby nás kontaktujte pro bankovní údaje.

Platbám SWIFT se raději vyhněte, jsou drahé pro nás i pro vás.

On-line platba je dostupná po přihlášení do SINISu. Lze takto zaplatit jak síťové, tak sportovní členství. Platby pro nás zprostředkovávají společnosti pays.cz, s.r.o. a Comgate Payments, a.s.

Detaily

 • Vaše banka si za platbu může účtovat poplatky, zejména pokud dochází k převodu mezi měnami. Nicméně v případě českých bank jsou to výjimky.
 • V případě brány Comgate jsou zatím přijímány jen karty vydané v evropském hospodářském prostoru (EHP / EU).
 • Členství bude automaticky aktivováno hned poté, co nám brána poskytne potvrzení o zaplacení - obvykle během pár minut.
 • Karta, kterou použijete, musí mít aktivní platby přes Internet. Kde je to možné, použije se ověření 3D Secure (Mastercard SecureCard, Verified By Visa atd.).
 • Údaje o kartě - číslo, datum platnosti apod. - neukládáme, ani se k nám nepřenášejí. Zadáváte je pouze do platebního systému důvěryhodného partnera poskytovatele brány.
 • Po úspěšné platbě obdržíte potvrzení e-mailem. Vaši e-mailovou adresu za tímto účelem předáme platební bráně, která ji použije k informaci o platbě a uloží pro případ reklamace.

V situaci, kdy nemůžete jinak (kupř. peníze za vás může poslat na účet i váš kamarád), je možné vklad peněz provést v hotovosti:

 • na kterékoliv pobočce České pošty pomocí poštovní poukázky A za poplatek 44 Kč
 • na kterékoliv pobočce Fio banky za poplatek 90 Kč (nedoporučujeme)

Platební údaje jsou stejné jako pro bankovní převod.

Nejbližší pošta:
Kafkova 102/19
160 00 Praha 6, Dejvice
Zobrazit na mapě

Nejbližší Fio banka:
Dejvická 574/33
160 00 Praha 6, Dejvice
Zobrazit na mapě

Chci se připojit v půlce semestru. Stačí, když zaplatím polovinu členského příspěvku?

Bohužel to není možné. Problém je v právním postavení Studentské unie ČVUT – spolku, jehož jsme klubem. Členský příspěvek je možné vybírat pouze v plné výši.

Jak je to s termíny placení? Kdy musím zaplatit?

Členský příspěvek se platí jednou za pololetí. Časová rozpětí pro účely placení jsou definována takto:

 • První pololetí trvá od 1.1. do 30.6. a na první pololetí lze platit od 1.1. do 30.6. Členství zůstávají v platnosti do 30.9. po skončení pololetí.
 • Druhé pololetí trvá od 1.7. do 31.12. a na druhé pololetí lze platit od 1.7. do 31.12. Členství zůstávají v platnosti do 28.2. (příp. 29. 2.) po skončení pololetí.

První pololetí odpovidá letnímu semestru, druhé pololetí zimnímu. Přesnou dobu platnosti členství zjistíte v SINISu v sekci „Členství a platby“.

Už mám základní členství a chci si doplatit sportovní, musím základní zaplatit znova?

Ne, každý typ členství můžete během jednoho období zaplatit právě jednou.

Proč není možné platit po menších časových obdobích? (Například 500 Kč každých čtvrt roku)?

Důvody jsou zejména administrativní. Nastavení systému výběru příspěvků je provedeno tak, aby nepřinášelo zbytečnou zátěž administrátorům, pokladníkovi a účetní, kde administrátoři a pokladník klubu jsou dobrovolníci, kteří službu pro klub vykonávají bez nároku na odměnu.

Je možné zaplatit příspěvky "dopředu"? (Například 2 000 Kč na rok)

Není. Přineslo by to mnoho administrativních problémů, zejména s daňovým úřadem.

Mohu zaplatit příspěvek za více lidí?

Ano, ale prosíme, abyste pro každého člověka poslali zvláštní platbu a každé platbě nastavili správný variabilní symbol. Například platby ve výši 2 000 Kč za dva lidi musíme vracet.

Co se stane, když nezaplatím příspěvek včas?

Další den po skončení lhůty splatnosti se služby deaktivují, stejně tak vaše přístupy z nich vyplývající (např. do posilovny). V případě síťového členství se automaticky nastaví síťové prvky tak, abyste se již do sítě nemohli připojit.

Vzhledem k poskytnutému tzv. „trial období“ 15 dní po podepsání přihlášky je členský příspěvek nevratný. Výjimkou jsou chyby v platbě, chybně zadaná částka či neidentifikovatelná platba. Jiné výjimky z tohoto pravidla musí schválit představenstvo klubu.

V případě platby převodem si prosím pohlídejte, že zadáváte správný variabilní symbol (jde o vaše UID, které zjistíte po přihlášení do SINISu; je také uvedeno na přihlášce a v průvodním e-mailu po registraci).

Zaplatíte-li částkou ve správné výši a pouze spletete variabilní symbol, nemusíte platbu posílat znovu. Kontaktujte administrátory na admin@sin.cvut.cz pro přiřazení platby.

Platby členství, které jsou ve špatné výši nebo duplicitní, vracíme, odkud přišly; stále ovšem doporučujeme napsat na admin@sin.cvut.cz a požádat o vrácení.

V případě problémů nám prosím zašlete co nejdříve po platbě podrobnosti na email admin@sin.cvut.cz a záležitost s Vámi budeme neprodleně řešit. Uveďte prosím identifikátor nebo alespoň datum a čas platby. Pokud jste platbu prováděli pomocí bankovního převodu, uveďte prosím i Vaše číslo účtu.

V případě, že se ukáže, že chyba není na naší straně, předáme reklamaci k vyřešení zprostředkovateli platby. V takovém případě může celá operace trvat až 30 dní, jinak jsou reklamace obvykle úspěšně dořešeny do týdne či dvou od oznámení.

Kontaktní informace poskytovatele brány Pays.cz

pays.cz s.r.o.
Štefánikova 1, 60200 Brno
Reklamace plateb: reklamace (at) pays.cz

Kontaktní informace poskytovatele brány Comgate

ComGate Payments, a.s.
Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové
E-mail: platby-podpora (at) comgate.cz
Tel: +420 228 224 267

 • verejne/clenstvi.txt
 • Poslední úprava: 07.06.2024 14:51
 • autor: Karel Kopecký