verejne:sit:index

Počítačová síť

Klub Sincoolka, kromě všeho dalšího, umožňuje svým členům také připojení k akademické síti ČVUT a CESNET, a to jako jednu z členských výhod síťového členství. Síť spravujeme na Sinkuleho i Dejvické koleji. Možné je připojení jak kabelem, tak Wi-Fi (negarantováno).

O síť se stará fajn banda administrátorů klubu Sincoolka a Studentské unie ČVUT za podpory VIC ČVUT.

Přecházíte z jiné koleje ČVUT? Registrujte se a postupujte dle pokynů dále! Síťové členství Vám poté přeneseme z Vaší předchozí koleje ČVUT, a to na semestr, na které bylo zaplacené, tudíž jej neplatíte znovu.

Jste na koleji noví? Nejdříve se zaregistrujete do klubu Sincoolka přes náš systém SINIS. Trvá to jen chvilku a po dokončení registrace Vám připojení aktivujeme na 5 dní.

Při registraci si zaregistrujete své první zařízení (resp. jeho MAC adresu). To bude mít automaticky přístup k síti.

Podepsat přihlášku do klubu pak můžete v době našich úředních hodin v LABu.

Nakonec nezapomeňte zaplatit příslušné členské příspěvky. Máte na to 14 dní po podepsání přihlášky, během kterých můžete připojení používat.

Chcete-li registrovat další zařízení či změnit stávající, následujte prosím pokyny na samostatné stránce.

Registrace, připojování zařízení a další řešíme primárně v našich úředních hodinách, které jsou momentálně:

  • každé pondělí a středu od 20 do 21h

Úřední hodiny se konají v LABu, což je místnost na 14. chodbě na Sinkuleho koleji, naproti výtahu – po vstupu na kolej jde o levé schodiště.

Většinu požadavků umíme řešit pomocí vhodného e-mailového kontaktu - pro počítačovou síť to je admin@sin.cvut.cz.

Mohou se Vám hodit naše návody v této sekci níže, případně konzultujte FAQ aneb Řešení nejčastějších problémů se sítí.

Můžete také využít telefonní linku +420 228 229 638, a to v době úředních hodin. Mimo tuto dobu je k dispozici záznamník, stiskněte číslo 1, jakmile začnu mluvit. Pozor, přes telefon vás stále nemůžeme zaregistrovat, ale můžeme vyřídit např. prodloužení lhůty pro zaplacení z nečekaných důvodů, nebo náhradní termín pro registrace.

Založili jsme také tým v Microsoft Teams - máte-li zde účet, přidejte se do našeho týmu s pomocí kódu mq7m0az a naleznete zde kanál podpory, kde se můžete ptát.

Pokud jste již naším členem se Síťovým členstvím, můžete dále užívat (nejen těchto) služeb:

Narazili jste na problém?

Nahlédněte nejdříve prosím na https://status.sin.cvut.cz, kde zveřejňujeme plánované odstávky a také neplánované problémy, které řešíme.

Nic? Prosíme, projděte si FAQ aneb Řešení nejčastějších problémů se sítí – obsahuje případy, se kterými se setkáváme nejčastěji. Nenajdete-li odpověď, napište nám na admin@sin.cvut.cz nebo se za námi stavte v době úředních hodin a mrkneme na to společně.

Náš uplink je v současné době 1 Gbps a na tuto rychlost je možné dosáhnout kabelovým připojením.

Maximální dosažitelná rychlost TCP spojení na Wi-Fi je cca 200 Mbps na Sinkuleho koleji (802.11n na 5GHz) a cca 600 Mbps na Dejvické koleji (802.11ac).

Core switch Juniper EX4600 zajišťuje propojení všech access switchů na Sinkuleho koleji (Juniper, 3Com, Cisco); dostupný bandwidth per switch je 10Gbps.

Dejvická kolej je připojena k naší síti bezdrátovým spojem Ericsson v pásmu 71-76, 81-86 GHz o kapacitě 2Gbps. Momentálně je k dispozici 1Gbps.

Zajímá vás více? Přijďte se k nám někdy podívat, třeba během našich úředních hodin :)
  • verejne/sit/index.txt
  • Poslední úprava: 23.09.2020 15:35
  • autor: Pavel Valach