Počítačová síť

Klub Sincoolka, kromě všeho dalšího, umožňuje svým členům také připojení k akademické síti ČVUT a CESNET, a to jako jednu z členských výhod síťového členství. Síť spravujeme na Sinkuleho i Dejvické koleji. Možné je připojení jak kabelem, tak Wi-Fi (negarantováno).

O síť se stará fajn banda administrátorů klubu Sincoolka a Studentské unie ČVUT za podpory VIC ČVUT.

Jste na koleji noví? Nejdříve se zaregistrujete do klubu Sincoolka přes náš systém SINIS. Trvá to jen chvilku a po dokončení registrace Vám připojení aktivujeme na 5 dní.

Při registraci si zaregistrujete své první zařízení (resp. jeho MAC adresu). To bude mít automaticky přístup k síti.

Podepsat přihlášku do klubu pak můžete v době našich úředních hodin v LABu.

Nakonec nezapomeňte zaplatit příslušné členské příspěvky. Máte na to 14 dní po podepsání přihlášky, během kterých můžete připojení používat.

Chcete-li registrovat další zařízení či změnit stávající, následujte prosím pokyny na samostatné stránce.

Pokud jste již naším členem se Síťovým členstvím, můžete dále užívat (nejen těchto) služeb:

Narazili jste na problém?

Nahlédněte nejdříve prosím na https://status.sin.cvut.cz, kde zveřejňujeme plánované odstávky a také neplánované problémy, které řešíme.

Nic? Prosíme, projděte si FAQ aneb Řešení nejčastějších problémů se sítí – obsahuje případy, se kterými se setkáváme nejčastěji. Nenajdete-li odpověď, napište nám na admin@sin.cvut.cz nebo se za námi stavte v době úředních hodin a mrkneme na to společně.

Náš uplink je v současné době 1 Gbps a na tuto rychlost je možné dosáhnout kabelovým připojením.

Maximální dosažitelná rychlost TCP spojení na Wi-Fi je cca 200 Mbps na Sinkuleho koleji (802.11n na 5GHz) a cca 600 Mbps na Dejvické koleji (802.11ac).

Core switch Juniper EX4600 zajišťuje propojení všech access switchů na Sinkuleho koleji (Juniper, 3Com, Cisco); dostupný bandwidth per switch je 10Gbps.

Dejvická kolej je připojena k naší síti bezdrátovým spojem Ericsson v pásmu 71-76, 81-86 GHz o kapacitě 2Gbps. Momentálně je k dispozici 1Gbps.

Zajímá vás více? Přijďte se k nám někdy podívat, třeba během našich úředních hodin :)
  • verejne/sit/index.txt
  • Poslední úprava: 25.02.2020 00:13
  • autor: Pavel Valach