Jak nainstalovat síťovou tiskárnu (starší Windows) – IPP

Pro členy klubu s Plným (IT) členstvím je k dispozici síťová tiskárna HP Color LaserJet Professional CP5225dn Dočasně OKI C542dn! Tiskárna umí tisknout oboustranně formát A4. Formát letter netiskne.

Abyste na ní mohli tisknout, potřebujete ji přidat do Windows. Návod je dělán pro 64-bitovou verzi Windows 10, ale funguje i pro 32-bitové verze Windows a měl by fungovat i na starších verzích.

1. Stáhněte ovladač nazvaný PS Printer Driver pro OKI C542dn ze stránek OKI.

2. Spusťte instalaci. Můžete vybrat jako jazyk češtinu.

3. Odsouhlaste licenční ujednání.

4. Na úvodní obrazovce klepněte na tlačítko Další.

5. Zvolte „Snadná instalace (místní zdroj)“

6. Ve výběru zatrhněte políčko nalevo od OKI C542 PS, poté klikněte na Další.

7. Ovladač se nyní nainstaluje.

8. Dostanete se na obrazovku, která Vás žádá o připojení tiskárny. Klikněte na tlačítko Zrušit! V této chvíli je ovladač nainstalován, tento instalátor již dále nepotřebujeme! Pokračovat v instalaci budeme podle pokynů níže:

Pro instalaci je nutné být na koleji a připojen k naší síti, jinak se počítač k tiskárně nebude schopen připojit. Přes eduroam tisk nefunguje.

1. Otevřete příkazový řádek (klikněte na Start, napište cmd, stiskněte Enter).

2. Označte a zkopírujte následující příkaz do schránky. Přesuňte myš nad příkazový řádek a stiskem pravého tlačítka myši jej vložte do příkazového řádku. Poté stiskněte Enter.

Příkaz pro instalaci tiskárny v cmd.exe:

rundll32 printui.dll,PrintUIEntry /if /f "%windir%\inf\ntprint.inf" /r "https://tisk2.sin.cvut.cz:631/printers/sin-c13-oki" /m "OKI C542 PS" /b "SIN-OKI-IPP" /n "SIN-OKI-IPP"  /x 

Pokud se nezobrazí žádná chyba, do minuty až dvou by se v systému měla objevit nová tiskárna SIN-OKI-IPP. Jméno si v příkazu můžete změnit.

Vytištěné dokumenty si vyzvedněte skrze výdejní okénko v kuchyňce na východní části 13. chodby na Sinkuleho koleji (vedle serverovny).

dsc37049.jpg

  • verejne/sit/tiskarna/instalace-win-ipp.txt
  • Poslední úprava: 13.12.2022 22:37
  • autor: Pavel Valach